
To år er nu gået siden mit bryllup, og i dag kan jeg fejre to års bryllupsdag med min mand. Verdens bedste mand. Kliché, men sandt. Tiden går så hurtigt, og vi er allerede nået til bomuldsbryllup.
Sidste år fejrede vi vores bryllupsdag med et gratis ophold på Comwell Holte. Og med at kigge på små, søde sedler fra vores bryllup. Og med at spise resten af bryllupskagen fra fryseren. Det kan vi desværre ikke bryste os med i år. Hvem der bare kunne hive en bryllupskage op af fryseren ved hver bryllupsdag!
Læs eller genlæs: Et års bryllupsdag og et gratis ophold på Comwell
Min mand skal på arbejde, bassemanden skal i vuggestue, og jeg skal til jobsamtale. Wish me luck! Yes, der er gang i den i dag. Jeg skal også lige forbi med blomster, og måske en kage, til et familiemedlem som bliver opereret i dag. Håber det kommer til at gå så godt. Tænker vi kører den ind med take away til aftensmad, og hvis vi er rigtig heldige – et afsnit eller to af Homeland, når bassen er gået omkuld i aften. Jeg kunne godt tænke mig en fast tradition, men det er lidt omstændigt med hverdagen og et lille barn. Måske det skulle være en fast årlig fridag.
Hvis du selv er gift, har du nogle traditioner for jeres bryllupsdag, som går igen hvert år?
Og verdens bedste kone <3
Forfatter
Der var jeg heldig <3 <3 <3
Ih hvor er tiden gået hurtigt, stort tillykke med jeres 2 års bryllupsdag 😀
Vi tog fri, og tog en overnatning på et hyggeligt hotel med god mad og skønne omgivelser. Det har vi planer om at gøre hvert år. Det synes jeg er ret så hyggeligt 😀
Forfatter
Ja, helt vildt.. Tusind tak 🙂
Det lyder dejligt 🙂 Vi havde gerne gjort det samme i år også, men vi havde ikke nogen mulighed for pasning til den lille. Og så var det blevet en knap så romantisk oplevelse, haha 🙂
Rigtig stort tillykke med bryllupsdagen søde <3
Forfatter
Tusind tak 🙂 <3
Stort tillykke! <3 OG håber jobsamtalen gik godt 🙂
Forfatter
Tusind tak, Stine 🙂 <3
Jaaa, det gik rigtig godt 😉 Tak!